Maršrutai Ančia

Maršrutai

BAIDARIŲ NUOMA

Baltoji Ančia – upė pietų Lietuvoje. Išteka iš Ančios ežero Lazdijų rajone.

Maršrutas prasideda Jezdo kaime, kuriame iš Ančios ežero išteka Baltosios Ančios upė. Šioje atkarpoje trasa yra vingiuota ir srauni. Neretai sutinkama nuvirtusių medžių, sunkiau praplaukiamų vietų.

Iki Kapčiamiesčio miestelio maždaug 7 km.Ties Baltosios Ančios tiltu į upę įteka Niedos upelis, todėl plaukimo trasa dar labiau padidėja, o upės tėkmė įgauna dar didesnį greitį.

Maždaug po 3 valandų pasieksite sodybą LAIMĖS SLĖNIS, kurioje galima trumpam sustoti atsipūsti, papietauti, o ištvermingiausiems tęsti kelionę toliau. Plaukimo maršrutas ypatingas ir tuo kad aplankomos istorinės, kultūriniam paveldui priskiriamos vietovės, tokios kaip Pinčiaragis – senovinis kaimas. Šioje istorinėje vietoje yra 2 prieplaukos, o aplinką supa įsūdingo grožio gamta. Čia taip pat galima baigti plaukimo maršrutą.

Jeigu plauksite toliau – pamatysite Volskų kaimelį. Šis ruožas pasižymi vaizdingu kraštovaizdžiu, stačiais ir smelėtais krantais, pakeliui išvysite gražiąją Baltosios Ančios sodybą ir išplauksite į Baltosios Ančios platųjį tvenkinį. Šia trasa reiks plaukti apie 500 metrų iki sekančio sustojimo, tai bus Macevičių kaimelis. Išlipti reikėtų dešinėje pusėje ant didelio smėlingo kalno. Čia Jūsų akį džiugins nuostabūs kraštovaizdžiai.

Tęsiant pramogą toliau, reiktų plaukti Baltosios Ančios tvenkiniu apie 3-4 valandas iki Hidroelektrinės, prie kurios reikės išlipti ir persinešti baidares apie 100 metrų per kelią iki upės. Ši trasa vadinama ektremalia, kadangi pilna netikėtų iššūkių ir išbandymų! Joje ypatingai srauni srovė, daug slenksčių, natūralių gamtos suformuotų kliūčių, prikritusių medžių ir akmenų. Įspūdingų šlaitų vaizdai nuplukdys iki Svetijansko kaimelio tilto. Tai pagrindinis orientyras bagiant šią trasą. Praplaukus Sventijansko tiltą turėsite finišą baigti dešinėje pusėje. ĮSPĖJIMAS: upė įteka į Nemuno pasienio ruožą, todėl būtina su savimi turėti asmens tapatybės dokumentą.

Maršrutas

  • Jezdas – „Laimės slėnio“ sodyba ( apie 10 km)

  • Jezdas – Pinčiaragio istorinė gyvenvietė ( apie 12 km)

  • Jezdas – Macevičių kaimas prie Ančios tvenkinio (apie 20 km)

  • Jezdas – Sventijanskas (apie 30 km)

  • „Laimės slėnio“ sodyba – Macevičių kaimas prie Ančios tvenkinio ( apie 12 km)